Depilacja wcale nie musi być bolesna. Jak odpowiednio ją wybrać?

Coraz więcej kobiet zastanawia się, w jaki sposób pozbyć się niepotrzebnych i często krępujących włosów z ciała. Nierzadko walczą z tym przez wiele lat, głównie opierając się na maszynce do golenia, której efekt jest jednak krótkotrwały. Okazuje się jednak, że jest coraz więcej sposobów, które są trwałe, a nie tak bolesne.

 

Golenie a depilacja to dwie różne sprawy

Przede wszystkim trzeba rozgraniczyć te dwie rzeczy. Golenie jest bowiem efektywne na maksymalnie 3-4 dni, nie usuwa włosów z cebulkami, a tylko obcina je tuż przy skórze, dlatego mogą one od razu odrosnąć. Do tego, każde ich przycięcie powoduje, że wyrastające włosy są grubsze i mocniejsze. Depilacja natomiast daje dłuższe efekty, ponieważ pozbywa się włosków wraz z cebulkami. Najdokładniejsza możliwa jest tylko w salonie kosmetycznym, gdzie zajmą się nami profesjonaliści. Nie oznacza to jednak, że od razu musimy nastawiać się na ból. Istnieje już wiele sposobów na usuwanie włosów, które nie są dla klientek ogromną traumą. Oczywiście, wszystko zależy również od progu bólu, jaki jest odczuwany przez kobietę oraz miejsca, z którego chce usunąć zbędne owłosienie. Niezależnie od tego, dobra kosmetyczka zawsze zrobi wszystko, żebyśmy czuli się maksymalnie komfortowo i postara się jak najbardziej uśmierzyć nasz ból.

355_min

Wosk, pasta cukrowa a może laser?

Najbardziej znany wszystkim kobietom jest wosk, który jednak kojarzy się z największym bólem. Teraz jednak w gabinetach kosmetycznych są już sposoby, żeby nie był taki duży. Oczywiście, ta chwila, w której zrywa się plaster zawsze będzie trochę bolesna, ale są to ułamki sekund. Coraz częściej kosmetyczki używają plastrów z materiałów takich jak bawełna, który dużo bardziej uśmierza ból niż standardowe plastry, które dostaniemy również w drogeriach. Dodatkowo odpowiednie kosmetyki sprawiają, że podrażnienie nie jest takie duże, a czerwona skóra szybko wraca do naturalnego koloru. Nowością jest depilacja pastą cukrową. Jest ona mniej bolesna niż wosk, ale cała procedura trwa dłużej. Również po niej mamy podrażnioną skórę, przez pewien czas nie możemy się również opalać i wystawiać skóry na słońce. Coraz większą popularnością cieszy się depilacja laserem, która po kilku seriach daje efekty na bardzo długo. Jest ona dość droga, ale daje najlepsze efekty, bez dolegliwości bólowych.

Written by Jan