Tani hotel spa: czy to możliwe?

Hotele spa to miejsca, które wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z luksusem, a co za tym idzie, z bardzo wysokimi cenami. Jednak aktualnie nawet w dużo mniejszych pensjonatach możemy znaleźć strefy relaksu i wstąpić do nich, aby poczuć się wyjątkowo. Gdzie szukać tańszych wersji hoteli spa?

Wyjedź poza sezonem


Zwykle jest tak, że w okresie wakacyjnym ceny szybują w górę. Jest to oczywiście uzasadnione, gdyż wiele osób nie wyobraża sobie lipca, czy sierpnia bez wyjazdu na wakacje i jest w stanie zapłacić dużo więcej, byle by mieć dostęp do basenu i masaży. Jednak jeśli nie chcemy przepłacać, warto wybrać się do hotelu na w innym okresie. Może to być świetny pomysł na spędzenie zimowego weekendu w górach lub nad morzem.

Szukaj pakietów spa


Część hoteli spa sprzedaje swoje usługi w pakietach zawierających nocleg oraz wybrane zabiegi w spa. Mogą to być pakiety dla singli, dla par, przyjaciółek, czy na przykład córek z matkami. Takie pakiety oferowane są często w korzystniejszych cenach, niż gdybyśmy chcieli wykupić zabiegi po przyjeździe na miejsce.

Poluj na promocje


Nie od dziś wiadomo, że hotele, tak jak i inne miejsca usługowe, co jakiś czas oferują promocje, aby zapełnić się poza sezonem lub aby po prostu przekonać do siebie jak największą rzeszę klientów. Warto jest dopasować się z terminami do okresu obowiązywania promocji. Na pewno pozwoli to zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.

Korzystaj ze stron typu grupon


Zdarza się, że na różnych stronach w internecie możemy zarezerwować ten sam pobyt, w takim samym terminie i z podobnymi atrakcjami, w cenach zupełnie różnych. Szczególnie portale typu grupon oferują nam dużo korzystniejsze oferty, niż strona oficjalna wybranego przez nas hotelu spa.

Dokładnie przeszukaj internet


Jeśli chcemy znaleźć idealny dla nas hotel spa – stary dziwnów w korzystniej cenie, nie powinniśmy się zniechęcać i długo szukać najlepszej oferty. Warto jest przeszukać grupy na portalach społecznościowych. Być może ktoś z naszych znajomych będzie rezygnował z zarezerwowanych wczasów i odsprzeda nam je po taniości.

Written by Jan