Leasing Kraków: co możemy sfinansować w naszej firmie w ten sposób?

Najbardziej znaną i również najczęściej wybieraną formą leasingu jest ten na samochody. Nie jest to jednak jedyna rzecz, którą możemy w ten sposób finansować. Okazuje się bowiem, że jest to dobra opcja do rozwijania technologii w swojej firmie i dbania o jej innowacyjność.

Samochód nowy czy używany?

Zatrzymajmy się na chwilę przy najczęstszym wyborze, czyli leasingowaniu samochodów. Ważne jest, żeby wiedzieć, że nie musi on być nowy, z salonu, ale firmy decydują się również na leasing na samochód używany. Podkreślmy jednak, że jest on trudniejszy, ze względu na dodatkowe warunki, które należy spełnić. Przede wszystkim, nie każdy używany pojazd będziemy mogli wziąć w leasing Kraków. Zależy to od roku jego produkcji i stanu. Im młodszy samochód, tym większe prawdopodobieństwo, że się uda. Auta wyprodukowane później niż 5 lat wstecz od razu odpadają. Wiek ma również znaczenie przy ustalaniu terminów płatności, starsze samochody trzeba będzie spłacić szybciej. Co ważne, musimy się nastawić, że firma leasingowa wyśle rzeczoznawcę, żeby wycenił wartość pojazdu i to my będziemy musieli za to zapłacić. Dobrze jest sprawdzić samochód również samemu, bo za wszystkie naprawy z nim związane będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Niezależnie od tego czy kupujemy samochód nowy czy używany, musimy wykupić na niego ubezpieczenie AC, bo taki jest wymóg przy wzięciu leasingu.

Co jeszcze możemy wziąć w leasing?

Przede wszystkim na leasing Kraków możemy się zdecydować gdy chcemy zakupić komputery lub inne sprzęty elektroniczne do naszego biura. Często ten sposób finansowania wykorzystywany jest również przy wyposażaniu gabinetów lekarskich, dentystycznych czy kosmetycznych, gdzie niezbędne jest posiadanie specjalistycznych urządzeń potrzebnych do wykonywania badań czy zabiegów. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na leasing maszyn czy pojazdów niezbędnych na przykład w halach czy na budowie. Koparki, walce czy maszyny do nakładania asfaltu najczęściej także podlegają leasingowi. Przedsiębiorcy po okresie spłaty mogą wykupić sprzęt i stać się jego właścicielem, albo zrezygnować z tej opcji i zdecydować się leasing kolejnej, nowszej już pewnie, maszyny. Pozwala to na nieustanne poprawianie jakości swoich usług i produkcji, dzięki zmienianiu technologii na bieżąco.

Written by terra brown