Leasing samochodów Kraków: dlaczego warto go wybrać zamiast kredytu?

Planując kupno samochodu na kredyt warto przemyśleć wszystkie dostępne na rynku opcje jego finansowania. Okazuje się bowiem, że dużo lepszym sposobem może okazać się wzięcie auta w leasing. Coraz częściej zdarzają się leasingi dla osób prywatnych, nie tylko przedsiębiorców.

Leasing weźmiemy szybko, ale auto nie będzie nasze

Najważniejszą przewagą leasingu nad kredytem jest jego większa dostępność. Do tej pory był możliwy tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą, coraz częściej firmy leasingowe oferują takie usługi również dla tych, którzy nie mają własnej firmy. Niezależnie od tego, aby otrzymać leasing samochodów Kraków nie musimy przedstawiać skomplikowanych dokumentów finansowych. Pojazd taki jest bowiem własnością firmy leasingowej, a my płacąc ratę możemy go użytkować. W razie problemów ze spłatą, jest on nam zabierany więc firma nie ma możliwości być stratna. Oczywiście, różni się to od długoterminowego wypożyczania samochodów, ponieważ po okresie leasingu możemy wykupić auto za wcześnie ustalony procent jego wartości. Tym samym przechodzi on już na naszą własność. gdy decydujemy się na kredyt samochodowy firma, od której go bierzemy, najczęściej jest jego współwłaścicielem. Możemy zdecydować się również na kredyt gotówkowy, który przeznaczymy na zakup, jest on jednak zazwyczaj na gorszych warunkach, ponieważ bank nie ma zabezpieczenia w postaci pojazdu.

Odliczenie od podatku i elastyczne raty

Dostosowanie do spłacającego ratę leasingową jest kolejnym dużym plusem, gdy zdecydujemy się na leasing samochodów Kraków. Co ważne, szczególnie jeśli decydują się na niego właściciele firm, których funkcjonowanie zależy od sezonu, możemy wcześniej ustalić, że np. w lecie, gdy obroty spadają, rata będzie mniejsza. Indywidualnie dopasowana jest również pierwsza wpłata oraz późniejszy wykup pojazdu. Dodatkowym atutem jest również możliwość wpisania raty leasingowej w koszty uzyskania przychodu, co zmniejsza nam wielkość podatku, który musimy płacić co miesiąc. W przypadku, gdy bierzemy kredyt, w koszty możemy wpisać tylko odsetki kredytu, dlatego dla przedsiębiorców jest to dużo lepsza propozycja, pozwalająca na zaoszczędzenie większej ilości pieniędzy.

Written by amber lopez