Ubrania niewymiarowe

Dziś raczej nikogo nie dziwią już czyjeś niestandardowe rozmiary ciała. Świat jest otwarty i nie szokuje nawet bardzo niski wzrost, duża otyłość czy inne nietypowe rozmiary. Jednak osoby, które nie mieszczą się w przeciętnych, standardowych rozmiarach często mają problem ze znalezieniem pasującej odzieży. Jakie są sposoby, aby pomóc sobie w tej trudności?

Dla bardzo niskich kobiet

Panie o bardzo niewielkim wzroście często mają problem ze znalezieniem odpowiednich ubrań. Nawet w najmniejszych rozmiarach wyglądają tak, jakby pożyczyły garderobę od starszej siostry.
Dość prostym i czasem sprawdzającym się rozwiązaniem są poszukiwania na dziale dziecięcym. Niektóre ze sprzedawanych tam rzeczy to klasyki, które będą dobrze wyglądały także na niewysokiej osobie dorosłej. Podobnie rzecz się ma z butami na niewielką stopę.

Dla bardzo wysokich mężczyzn

Panowie o wzroście przekraczającym dwa metry często mają problemy ze znalezieniem odpowiednich spodni czy koszul. Te dostępne w większości sklepów, nawet w największych rozmiarach są na nich zbyt duże. Problem pojawia się również wtedy, kiedy mężczyzna jest bardzo wysoki, a jednocześnie chudy – wówczas koszulki w wielkich rozmiarach są co prawda dobre na długość, ale są także zdecydowanie zbyt szerokie.
Mężczyźni ci często nie mogą korzystać z odzieży oferowanej przez popularne sieciówki. Najlepiej w tej sytuacji znaleźć dobrego producenta odzieżowego, który produkuje także ubrania w niestandardowych rozmiarach, na potrzeby klientów. Jednym z nich jest Viking Jeans – oferuje on odzież także dla bardzo wysokich panów.

Puszyści

Z wybraniem czegoś dla siebie w popularnych sklepach często mają także problem osoby, które borykają się z otyłością. Na szczęście i dla nich wymyślono rozwiązanie.
Powstaje coraz więcej sklepów dedykowanych panom i paniom w rozmiarach większych niż XL. Mogą tam znaleźć naprawdę duży wybór różnych ubrań w odpowiadających im wielkościach.

Na zamówienie

Jednym z rozwiązań dla wszystkich osób, których rozmiar w jakiś sposób jest niestandardowy jest także zamówienie ubrania lub butów szytych na miarę. Udajemy się w tym celu do krawcowej lub szewca. Fachowcy dokładnie nas mierzą, po czym wykonują ubranie.
Dużą zaletą tego rozwiązania, nie tylko dla osób o nietypowych rozmiarach, jest komfort, jaki daje ubranie uszyte na miarę. Idealnie pasuje ono do naszego ciała, potrzeb i dlatego zapewnia wygodę.

Rozmiar stopy

Niektóre osoby mają także problem z nietypowym rozmiarem stopy. Rodzi to wiele problemów podczas zakupów obuwniczych.
Jeśli najczęściej rozmiar trzydzieści siedem jest dla nas zbyt ciasny, a trzydzieści osiem zbyt luźny, postarajmy się znaleźć firmę, która produkuje także tak zwane „połówki” rozmiarów. Prawdopodobnie nasz rozmiar wypada bowiem gdzieś pośrodku. Niektóre buty można także rozbić w salonie obuwniczym lub u szewca. Pamiętajmy też, że obuwie wykonane ze skóry trochę rozciąga się podczas noszenia. Delikatne uwieranie podczas zakupów może zatem ustąpić już po kilkukrotnym włożeniu danych butów.

Polecam zapoznać się z ofertą witryny viking-jeans.com.pl

Written by Jan