Labioplastyka laserowa – same zalety?

Znaczący postęp, jaki dokonuje się w dziedzinie medycyny, nie omija także ginekologii estetycznej. W chwili obecnej, coraz więcej zabiegów labioplastyki, wykonywanych jest bez użycia skalpela. Umożliwia to technika laserowa, która zdaniem lekarzy jest równie skuteczna, co tradycyjny zabieg chirurgiczny, a przy tym nie naraża na większość skutków ubocznych, jakie mogą wystąpić po operacji chirurgicznej z użyciem skalpela.

WSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

Labioplastyka laserowa ma na celu zmniejszenie długości oraz rozmiaru warg sromowych mniejszych. Zabiegowi mogą poddać się wszystkie kobiety, u których występuje anatomiczny przerost tej części ciała.
Deformacja, w postaci przerostu warg sromowych, jest częstą przyczyną występowania otarć, obrzęków i podrażnień. Nie jest też tajemnicą, że kobiety, których dotyczy problem zbyt dużych warg sromowych, mają kłopot z utrzymaniem właściwej higieny intymnej, co znacząco podnosi ryzyko wystąpienia infekcji. Kobiety, których dotyczy ten problem, bardzo często uskarżają się także na odczuwanie silnego bólu, np. podczas jazdy na rowerze.
Labioplastyka jest jedyną skuteczną metodą, pozwalającą na rozwiązanie tych problemów.

JAKICH PRZYGOTOWAŃ WYMAGA ZABIEG?

Jedną z największych zalet labioplastyki przeprowadzanej z użyciem lasera jest fakt, że zabieg właściwie nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Kobieta, chcąca poddać się zabiegowi, powinna jedynie wykonać badania ginekologiczne, wykluczające ciążę i infekcję miejsc intymnych. Oba te czynniki uniemożliwiają bowiem przeprowadzenie zabiegu.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Labioplastyka laserowa przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Podczas jego trwania, pacjentka musi pozostawać w pozycji ginekologicznej. Zabieg przewiduje użycie specjalnej końcówki laserowej, która umożliwia jego szybkie przeprowadzenie. Na zakończenie, lekarz zakłada wchłanialne szwy.
Taka technika pozwala na znaczne skrócenie okresu rekonwalescencji. Laser pobudza bowiem koagulację tkanki, co przyczynia się też do zmniejszenia obfitości krwawienia podczas zabiegu.

 

Zabiegi labioplastyki przeprowadzane s w Krakowie w prywatnej klinice chirurgii plastycznej Art-Med Art-Med.

Written by Jan