Blachy trapezowe idealne na domy i sklepy

Okazuje się, że najlepszy materiał to taki, który jest maksymalnie uniwersalny. Taką właściwość mają blachy trapezowe, które coraz częściej wykorzystywane są nie tylko przy budowie pawilonów handlowych, ale również domów jedno czy wielorodzinnych. Idealnie pokrywa dachy oraz elewacje.

Różne wzory, kolory i zastosowania

Inwestor zawsze chce, żeby budynek, który powstaje, wyróżniał się na tle innych i był po prostu ładny. Blachy trapezowe mają ten ogromny plus, że są estetyczne, do tego wytrzymałe i łatwe w montażu. Podkreślmy, że istnieje kilka rodzajów blach, ponieważ mogą byćone wykonane z blachy pokrytej powłoką alucynku, blachy aluminiowej zabezpieczonej powłoką lakierniczą czy blachy ocynkowanej. Co więcej, każdą blachę można pokryć warstwą lakieru, dzięki czemu możemy uzyskać kolor jakikolwiek nam pasuje do inwestycji. Możliwość wyboru profili daje wiele opcji jego zastosowania. Dlatego blachy trapezowe wykorzystuje się zarówno do pokrywania dachów, jak i ścian. Dodajmy, że szybki montaż tej lekkiej konstrukcji zdecydowanie obniża nam koszty. Do tego możemy zamówić wielkość blachy jaka nam będzie pasować, powoduje to ułatwienie przy jej zakładaniu. Można ja przycinać do dowolnych kształtów, co daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Izolacja cieplna i filc

Dla wielu budowniczych ważne jest to, że blachy trapezowe można dodatkowo izolować. Stosowanie izolacji cieplnej pozwoli nam oszczędzić na energii elektrycznej, a podczas letnich upałów cieszyć się większym chłodem w pomieszczeniach. Nowością na rynku stały się natomiast pokrycia samoprzylepnym filcem anty-kondensacyjnym, nakładanym na blachy. Istnieje sześć podstawowych zalet zastosowania takiego filcu na swoim materiale. Po pierwsze zapobiega on skraplaniu się wody na blaszanych dachach i ścianach, szczególnie w budynkach nieizolowanych. Co więcej, stanowi dodatkową ochronę przeciwko korozji, której obawiają się inwestorzy przy wybieraniu blach. Dodatkowo taka ochrona jest bardzo trwała i ognioochronna. Ważny jest również fakt, że filc pomaga w uzyskaniu lepszej izolacji akustycznej i oczywiście również termicznej. Nie sposób nie podkreślić także, że jest łatwy w czyszczeniu. Wszystkie te dodatki, które możemy wybrać do naszej blachy sprawiają, że jest ona jeszcze korzystniejsza w wyborze.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Budmax-Metal.

Written by Jan