Czy inwestycja w mieszkanie na obrzeżach miasta może być opłacalna?

Niektórzy decydują się na zlecenie wybudowania własnego domu na podstawie interesującego ich projektu, a inni stawiają na zakup swojego pierwszego mieszkania u dewelopera. Na co więc zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania nowego lokum? Deweloperzy dobrze zdają sobie sprawę, że klientów najbardziej interesuje cena, ale czy tylko tym należy się kierować?

Deweloperzy radzą

Dobra lokalizacja to główny atut danego mieszkania, ale czasami inwestycja w ofertę deweloperską dotyczącą lokalu na przedmieściach również może się sprawdzić. Jeśli chodzi o zakup pierwszego mieszkania, to deweloperzy zauważyli, że wybieramy jedne z najtańszych ofert dostępnych na danym rynku. Warto postawić na dobrze rozwiniętą infrastrukturę, czyli korzystną lokalizację. Niestety najczęściej odbywa się to kosztem niższego standardu.

Warto więc przeanalizować, czy dany lokal będzie w przyszłości atrakcyjny na wrocławskim rynku, dzięki czemu można liczyć później na to, że mieszkanie zyska na wartości i łatwiej będzie je sprzedać innemu nabywcy.

Mieszkanie od dewelopera – z czym się to wiąże?

Każdy z nas liczy na jak najmniejsze wydatki odnośnie zakupu nowego mieszkania, więc zazwyczaj poszukujemy oferty w konkretnym przedziale cenowym. Okazuje się, że najtańsze mieszkania są budowane na obrzeżach miast, ale wiąże się to z mało korzystną lokalizacją.

Należy mieć na uwadze fakt, że obecnie w sprzedaży są dostępne mieszkania, które są w trakcie budowy, a więc będziemy musieli trochę poczekać na odbiór kluczy. Do tego dochodzi jeszcze wykończenie, co wiąże się z dodatkowym kosztem.

Mieszkanie na obrzeżach miasta ma też swoje plusy

Wybierając ofertę dotyczącą mieszkania na obrzeżach Wrocławia, warto wziąć od uwagę, że wraz z rozwojem miasta, zyska ono coraz lepsze połączenia z centrum, więc lokalizacja stanie się dzięki temu znacznie bardziej atrakcyjna.

2016-08-22-roman-drits-barnimages-003-768x512

Co to dla nas oznacza na przestrzeni czasu? Otóż po kilku latach będziemy dysponować mieszkaniem o całkiem przyzwoitym standardzie, ponieważ będąc właścicielami relatywnie nowego mieszkania, możemy liczyć na opłacalne dla nas odsprzedanie lokalu.

Artykuł przygotowany we współpracy z Partner Capital – Mieszkania Wrocław

Written by Jan