Jakie atrakcje mogą zapewnić animatorzy dla dzieci?

By podczas przyjęcia dla dzieci zapewnić ciekawie spędzony czas wolny, warto rozważyć wynajęcie zawodowych, wyszkolonych animatorów, którzy są przygotowani do tego, by zorganizować naszym pociechom zajęcia nie tylko wciągające, ale także ogólnorozwojowe. Co mogą zaproponować tego rodzaju profesjonaliści?

Zabawy artystyczne

Jedną z cieszących się dużym zainteresowaniem atrakcji dla dzieci, jest malowanie twarzy. Animatorzy przy zachowaniu najwyższego stopnia higieny bezpieczeństwa, stworzą na buziach maluchów niezwykłe „makijaże” wykorzystując miedzy innymi wzory zwierzęce. Także dzieci mogą malować swoje twarze nawzajem, pod asystą opiekunów. Farba stosowana podczas tego rodzaju zajęć jest całkowicie nietoksyczna i niealergizująca. Zajęcia związane z malowaniem twarzy dają dużo radości i śmiechu, odprężają i zajmują czasem nawet na długie godziny.

Kolejną ciekawą atrakcją dla dzieci jest teatrzyk na motywach słynnych bajek. Jedną z bardziej interesujących propozycji jest teatr interaktywny, czyli zabawa, podczas której dzieci mogą rozmawiać z postaciami, mieć wpływ na fabułę bajki lub samodzielnie wcielić się w którąś z postaci.

Zabawy ruchowe

Dzieci w czasie wolnym przede wszystkim potrzebują ruchu, szczególnie w ramach przyjęcia, kiedy to część czasu spędzają za stołem. Nic tak nie rozrusza maluchów, jak atrakcje dla dzieci w formie mini warsztatów tanecznych. Polegają one na tym, że animator przedstawia dzieciom mniej lub bardziej skomplikowany układ taneczny, po czym cała grupa się go uczy, by na koniec zatańczyć go przed rodzicami i opiekunami. taka zabawa to pożytek nie tylko dla ciała. Wspiera też pamięć oraz podnosi poziom dobrego humoru.

Dla młodszych dzieci wspaniałą zabawą są zajęcia z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Jest to zajęcie nie tylko ruchowe, ale także integracyjne. Kolorowa, wielokątna chusta jest trzymana przez grupę dzieci za rogi. Można ją podnosić i opuszczać, podczas gdy jedna z osób chowa się pod nią lub wskakuje na nią. Oczywiście podczas tego rodzaju zabawy wskazana jest daleko idąca ostrożność.

Pokazy

Pokaz sztuki tworzenia zwierzątek z balonów przyciągnie nie tylko dzieci, ale być może także ich rodziców. Podczas tego rodzaju atrakcji dla dzieci można także zaangażować dzieci. Nauka skręcania podłużnych baloników to wspaniała okazja do zaangażowania rąk i palców, a także wyobraźni. Dzieci są bystrymi obserwatorami i z pewnością będą pragnęły odwzorować kształty proponowane przez animatorów. Takie różnorodne postacie z balonów, mogą być pamiątkowym prezentem z przyjęcia, który maluch zabierze do domu.

Także widowisko polegające na zbiorowym puszczaniu wielkich baniek mydlanych przez operatorów zachwyci nie tylko najmłodszych. Na tego typu atrakcje dla dzieci potrzeba tylko nieco wolnej przestrzeni. Za pomocą specjalnych narzędzi, wyszkolone osoby wykonują prawdziwy teatr baniek mydlanych. Dzieci nie muszą jedynie obserwować, ponieważ już po chwili pragną włączyć się do aktywnej zabawy, tańcząc między bańkami, próbując je uchwycić czy też wejść do środka wielkiej bańki. Całemu przedsięwzięciu może towarzyszyć wesoła muzyka.

Ciekawe atrakcje dla dzieci Katowice znajdziesz na uniwersytetrozwoju.pl

Written by Jan