Jakie szkolenia podatkowe wybrać?

Szkolenia podatkowe w Polsce są coraz popularniejsze. Nic dziwnego, prawo podatkowe jest w naszym kraju bardzo skomplikowane i szybko się zmienia, a błędy w deklaracjach podatkowych mogą skutkować wysokimi karami. Z tego powodu warto rozważyć szkolenie. Podpowiadamy, jakie wybrać.

Szkolenia otwarte czy zamknięte?

Szkolenia zamknięte bywają bardzo atrakcyjne z punktu widzenia specyfiki firm. Można podczas nich poruszyć aspekty najważniejsze dla danej firmy, nie ryzykując przy tym, ze na forum publicznym ujawni się problemy i chaos organizacyjny. Takie szkolenia są warte uwagi, gdy chcemy przeszkolić jednocześnie większą ilość pracowników.

7FQSNWO04W

Gdy chcemy przeszkolić tylko jednego pracownika, często lepszym rozwiązaniem są szkolenia otwarte. Sprzyjają one wymianie doświadczeń z osobami, które pracują na podobnych stanowiskach w innych firmach.

Nie tylko teoria

Kiedy wybieramy szkolenia podatkowe, zwróćmy uwagę na to, by nie skupiały się one wyłącznie na teorii. Szkolenia, na których zostaną podane jedynie ogólniki i informacje do których każdy może łatwo sam dotrzeć, to strata czasu i pieniędzy.

Sprawdźmy, kto prowadzi szkolenie. Powinny być to osoby, które przez wiele lat pracowały w firmach rachunkowych i mają duże praktyczne doświadczenie. Dzięki temu będą wiedziały, na jakie problemy możemy natrafić i potrafiły uczulić nas na najważniejsze aspekty. Dobrze, gdy szkolenie nie sprowadza się jedynie do wykładu, przydatna może być analiza case studies i elementy interakcji między uczestnikami szkolenia.

Nie kieruj się najniższą ceną

Wybierając szkolenia, nie kierujmy się wyłącznie kryterium najniższej ceny. Oszczędności uzyskane w ten sposób będą pozorne. Co z tego, że zapłacimy za szkolenie mało, skoro okaże się, że będą prowadziły je osoby niekompetentne i nasi pracownicy zupełnie nic z niego nie wyniosą.

Upewnijmy się, że szkolenie będzie odpowiadało naszym potrzebom. Zapoznajmy się dokładnie z jego programem, ustalmy z prowadzącym, jakie aspekty są dla nas istotne. Dzięki temu zyski będą trwałe.

Jeżeli chcesz wybrać się na szkolenia z księgowości i finansów w Katowicach powinieneś sprawdzić firmę która znajduje się tutaj

Written by Jan