Zalety metody hot stamping

Hot stamping cieszy się coraz większą popularnością. Tego typu metoda jest coraz częściej wykorzystywana. Zatem co sprawia, iż jest ona taka popularna oraz jakie są jej zalety?

Na czym polega metoda hot stamping?

Hot stamping nazywany jest inaczej termodrukiem. Polega on na umieszczeniu specjalnej folii na wybranym produkcie i kolejno pod wpływem wysokiej temperatury nanoszeniu na wybraną powierzchnię druku.

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wybór tej metody podczas produkcji różnego rodzaju produktów, ponieważ przede wszystkim nie jest ona bardzo droga. Warto również zdać sobie sprawę z tego, iż termodruk wykonuje się bardzo szybko. Wystarczy jedynie dokładnie określić powierzchnię, jaką chcemy zadrukować i wszystko za nas zrobią w krótkim czasie maszyny. Zatem gdzie znajduje zastosowanie tego typu metoda?

Gdzie znajduje zastosowanie hot stamping?

Największą popularnością termodruk cieszy się w przemyśle papierniczym. To właśnie najczęściej papier jest uszlachetniany za pomocą tej metody. Na wybrane elementy nanoszony jest wybrany druk, dzięki któremu przykładowo zaproszenia ślubne wyglądają doskonale. Warto dodać, iż jest to bardzo trwała metoda.

Jednak niewiele osób wie, iż termodruk wykorzystywany jest także podczas uszlachetniania opakowań. Z pewnością każdy z nas ma na myśli opakowania kartonowe. Należy mieć świadomość, iż wspomnianą metodę możemy wykorzystywać również na opakowaniach wykonanych z tworzyw sztucznych.

Kolejnym przykładem zastosowania tej metody są koszulki. Często to właśnie na nich klienci decydują się wykonać dowolny zadruk. Tego typu metoda jest w tym przypadku doskonała, ponieważ dzięki temu, iż jest ona trwała, koszulka nawet po wypraniu nie utraci swojego nadruku.

Główne zalety hot stampingu

Jak już wcześniej wspomniano, termodruk posiada bardzo wiele zalet. Pierwszą zaletą hot stampingu jest jego szybkość wykonania. Warto pamiętać, iż jest to bardzo ważne zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach, gdzie przykładowo papier lub też opakowania uszlachetniane są na dużą skalę. Tym samym możemy zaoszczędzić wiele czasu podczas ich produkcji. Warto również wspomnieć o jego trwałości, a także stosunkowo niskiej cenie. Zatem jak można zauważyć, zalet tej metody jest kilka. Z tego powodu jest ona coraz bardziej popularna.

Termodruk staje się coraz bardziej popularny. Za jego pomocą możemy nanieść atrakcyjny nadruk między innymi na papier oraz opakowanie, a także na wybraną przez siebie odzież. Warto pamiętać, iż jest on bardzo trwały, dzięki temu możemy się nim cieszyć przez długi czas.

Written by Jan