Jak wypocząć w domu?

Długi weekend majowy czy inne okazje, kiedy wypada nam jakiś dodatkowy dzień wolny od pracy to dobra okazja, żeby gdzieś wyjechać. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Na szczęście możliwy jest za to efektywny wypoczynek we własnym domu. Co może nam go ułatwić? Jak dobrze odpocząć, nigdzie nie wyjeżdżając?

Świeże powietrze

Zawsze dobrze zrobi nam świeże powietrze. Jeśli mamy ogród, skorzystajmy z tego i postarajmy się spędzić w nim jak najwięcej weekendu. Rozłóżmy leżaki ogrodowe i poczytajmy ciekawą książkę na świeżym powietrzu. Możemy też przygotować grilla i zaprosić na niego przyjaciół. Wartym rozważenia pomysłem jest także aktywne spędzenie czasu. Trochę więcej wolnych godzin sprzyja aktywności fizycznej. Być może właśnie w ten weekend znajdziemy swoją ulubioną. Spróbujmy gimnastyki na świeżym powietrzu, joggingu lub wybierzmy się na wycieczkę rowerową. Aktywny wypoczynek świetnie wpływa na zdrowie i samopoczucie, więc naprawdę warto go wypróbować.

Odcięcie się

Jeśli na co dzień pracujemy przy komputerze i także w domu spędzamy przy nim trochę czasu, dłuższy weekend może być dobrą okazją, żeby odpocząć od świecącego ekranu. Zróbmy sobie jeden lub dwa dni całkowitej przerwy od obecności w internecie i używania komputera. Odkryjemy pewnie, że mamy dużo wolnego czasu. Odpocznie także nasz kręgosłup i oczy. Raz na jakiś czas warto zrobić sobie tak zwany komputerowy detoks – to dobry pomysł nie tylko na długi weekend.

Weekend z książką

Dobrym sposobem na wypoczynek jest przeczytanie ciekawej książki. Oczywiście, możemy go połączyć ze spędzeniem czasu na świeżym powietrzu – przydadzą się do tego wygodne leżaki ogrodowe.
Spędźmy weekend z bohaterami fascynującej powieści. To szczególnie dobry sposób, jeśli na co dzień nie mamy wiele czasu na czytanie, a lubimy ten rodzaj aktywności.
Jeśli mamy w planach aktywny weekend – nic straconego. Wystarczy nabyć audiobook i można cieszyć się czytaną przez aktora książką w trakcie biegania czy wycieczki rowerowej.

Domowe SPA

Jeżeli na co dzień nie mamy czasu na to, żeby odpowiednio o siebie zadbać, warto poświęcić temu weekend. Wypróbujmy domowe sposoby na mocniejsze włosy, jaśniejszą cerę czy ładniejsze paznokcie. Nawet jeden dzień intensywnej pielęgnacji naszego ciała może przynieść duże efekty. Możemy kupić odpowiednie peelingi, maseczki czy olejki w drogerii albo wykonać kosmetyki samodzielnie za pomocą składników kuchennych. Na taki dzień lub wieczór dbania o urodę można także zaprosić najlepszą przyjaciółkę i wykorzystać go na najświeższe plotki.
Możemy także rozłożyć w ogrodzie leżaki ogrodowe i na przykład pomalować paznokcie na świeżym powietrzu.

Więcej informacji o leżakach ogrodowych znajdziesz na stronie http://theurl.co/lezaki.

Written by Jan