Drzwi szklane w domu.

Drzwi wykonane ze szkła to piękna ozdoba domu oraz nowoczesnych wnętrz. Możemy je montować w dowolnym miejscu, w którym istnieje potrzeba przedzielenia przestrzeni lub ukrycia domowych sprzętów przed wzrokiem gości. Jakie rodzaje drzwi szklanych możemy wybrać do domu? Oto kilka pomysłów.

Drzwi wejściowe

Już od progu nasz dom może sprawić doskonałe wrażenie dzięki zastosowaniu szklanych drzwi wejściowych. Wykonane ze szkła mlecznego wpuszczą sporo promieni słonecznych do naszych wnętrz, a jednocześnie ukryją przed ciekawskimi oczyma to, co dzieje się w domu. Sposób wykonania i wykończenia możemy w całości dostosować do swojego gustu i potrzeb.

Drzwi szklane wewnętrzne

Przy ich wyborze mamy całkowitą dowolność: możemy się zdecydować na drzwi ze szkła mlecznego, przezroczystego, barwionego, z dodatkowym grawerem lub bez niego. Jeśli mamy taką fantazję i potrzebę – nic nie stoi na przeszkodzie by zamówić szklane drzwi z rysunkiem, portretem czy zdjęciem naniesionym na ich powierzchnię.
Także w kwestii systemu jest wiele możliwości. Wybór drzwi szklanych jest następujący:
– drzwi jedno – lub dwuskrzydłowe ościeżnicowe i bezościeżnicowe,
– drzwi otwierane i zamykane przesuwnie, osadzone przy pomocy specjalnych szyn w otworze drzwiowym i przesuwające się po tych szynach. Także w tym systemie drzwi mogą być zarówno jedno -, jak i dwuskrzydłowe.

Drzwi w łazience

Choć efekt najlepiej prezentuje się, gdy mamy wszystkie skrzydła drzwiowe takie same w całym domu, to jednak do łazienki wybieramy bezwzględnie drzwi ze szkła nieprzezroczystego.
Natomiast drzwi do kabiny prysznicowej dobieramy według własnego uznania, a ich oferta jeśli chodzi o wzornictwo także jest imponująca.

Inne

Inne drzwi szklane to na przykład:
– drzwi do szafy – tu decydujemy się na drzwi nieprzezroczyste, które skryją nasze domowe drobiazgi;
– drzwi do szafek w łazience – pozwolą ją nie tylko rozjaśnić, ale wraz z drzwiami do kabiny stanowią nowoczesny, designerski dodatek.

Drzwi szklane to nie tylko nowoczesny design w naszym domu, ale także estetyczny i łatwy w czyszczeniu dodatek.

Written by Jan