Kreatywne wykorzystanie ścian

Kreatywne wykorzystanie ścian

Podczas urządzania niewielkiego mieszkania bardzo ważne jest dokładne przemyślenie zagospodarowania przestrzeni. Właściciele kawalerek stosują wiele tricków, które mają umożliwić zaoszczędzenie cennego miejsca. Część z nich związana jest z kreatywnym wykorzystaniem ścian. Okazuje się, że można dzięki tym powierzchniom mądrze zagospodarować przestrzeń.

Półki

Podstawowym wykorzystaniem ścian w celu zaoszczędzenia miejsca jest powieszenie na nich półek. Dzięki nim możemy zrezygnować z szafek, kredensu czy innych mebli, które zajmują sporo miejsca.
Niektóre półki są także ciekawą ozdobą pokoju. Mają nietypowe kształty i ciekawy design. Warto zatem dobrać do naszego wnętrza takie, które będą nie tylko praktyczne, ale także ładne.

Wieszak na rowery

Wielbiciele dwóch kółek często mają problem z przechowywaniem swojego pojazdu w domu, szczególnie, jeśli mieszkają w kawalerkach.
Dobrym rozwiązaniem dla nich jest zatem specjalny wieszak na rowery. Montujemy go na ścianie i dzięki temu wielki rower nie zajmuje połowy pokoju.

Ramki, ozdoby

Wiele osób umieszcza w swoim mieszkaniu liczne zdjęcia, upamiętniające miłe chwile, ważne wydarzenia lub rodzinne uroczystości. Jeśli dysponujemy ograniczonym miejscem, warto powiesić fotografie na ścianie, aby stojące ramki nie zajmowały dodatkowej przestrzeni na biurku czy półkach.
To samo dotyczy różnorodnych ozdób. Jeśli chcemy ozdobić nasze pokoje w ciekawy sposób, zastanówmy się w pierwszej kolejności, jak możemy wykorzystać do tego ściany.

Kwiaty

Rośliny doniczkowe dodają każdemu pomieszczeniu uroku. Zwykle kwietniki zajmują jednak sporo miejsca.
Rozwiązaniem tego problemu są kwietniki, które możemy zamontować na ścianie. Szczególnie ładnie będą w tej formie wyglądały rośliny z długimi, wiszącymi częściami, które ładnie ozdobią nasze ściany i wprowadzą trochę życia do wnętrz.

Istnieje zatem wiele sposobów, aby zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu, nie rezygnując przy tym z posiadania ulubionych przedmiotów. Większość z nich dotyczy drobiazgów, które możemy umieścić na ścianie zamiast na stojących stolikach i półkach. Jednak także tak dużą rzecz jak rower można ekonomicznie zamontować za pomocą specjalnego wieszaka. Pamiętajmy także, że w małym wnętrzu szczególnie ważny jest dobór koloru ścian. Jasne barwy zazwyczaj optycznie powiększają pokój, a ciemne sprawiają, że wydaje się mniejszy. W niewielkich wnętrzach warto zatem postawić na jaśniejsze kolory – biały, jasnożółty czy delikatny zielony. Optycznie powiększyć pokój może także lustro zawieszone na ścianie.

Tekst przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Calus-P

Written by Jan