Nowe perełki świetlne Aquaformu

Na swojej stronie internetowej Aquaform zaprezentował najnowszy katalog, a w nim kolejne wyróżniające się produkty.
Rok 2016 dopiero się zaczyna, jednak dla ambitnego producenta opraw oświetleniowych to była wystarczająca ilość czasu, by jego nowe kolekcje zdążyły wpaść w oko i zdobyć kilka prestiżowych wyróżnień. Godna podziwu jest również staranność, którą wkłada producent w uzupełnianie swoich produktów o modele uwzględniające szerokie modyfikacje ich właściwości świetlnych oraz decyzja na zastosowanie nie rozpowszechnionej jeszcze w dziedzinie oświetlenia technologii OLED.

ŚWIETLE RÓŻDŻKI

W tym roku powitaliśmy nowe modele Aquaformu- w sumie jest ich ponad 150. Na czele wysuwają się m. In. rodziny: OLEDRIAN, THIN TUBE, BIG SIZE, 2000 P20, 2000 P30.
THIN TUBE, w skład którego wchodzą kinkiety i oprawy wiszące, zdecydowanie zabłysnął na Targach Światło 2016 dostając wyróżnienie w kategorii oświetlenie mieszkaniowe i dekoracyjne. Co charakteryzuje tę rodzinę? Otóż jest ona kwintesencją lekkości wizualnej i wagowej. Średnica lampy to zaledwie 4 cm! Jest ona jednak zaprojektowana z takich komponentów, które umożliwiają jej osiąganie ogromnej mocy świetlnej.
Jak zwykle u Aquaform istnieje możliwość doboru dowolnego koloru z palety RAL, przy większych zamówieniach, jeżeli oferta wykończeń proponowanych w standardzie nie będzie wpisywała się w potrzeby konkretnego klienta. Do tego zarówno wersja LED, jak i świetlówkowa, daje możliwość sterowania oświetlaniem.
Nic dziwnego, że tylu projektantów chętnie korzysta z opraw firmy, która myśli o każdym detalu związanym z zastosowaniem produktu.
Dodatkowym atutem THIN TUBE jest szczelność umożliwiająca używanie jej w łazience czy innych miejscach narażonych na wilgoć (klasa IP 44).
Co więcej, lampki nocne do sypialni dają na możliwości bardzo dużej indywidualizacji parametrów oświetleniowych lamp z tej rodziny. Możemy zatem wybrać potrzebną nam moc, temperaturę barwową odwzorowania barwy (CRI colour rendering index), a co z tego wynika, możemy zmodyfikować strumień świetlny. To daje szerokie możliwości zastosowania jej w różnorakich projektach. Podobne możliwości modyfikacji strumienia światła daje seria P. Dlaczego?
Otóż producent postanowił nieco wyjść na przeciw projektantom wnętrz hotelowych, architektom i inwestorom. Hotele i SPA podlegają konkretnym przepisom regulującym, zatem zastosowanie tak dużych możliwości modyfikacji strumienia oświetlenia bardzo ułatwia to zadanie.

ŚWIATŁO ŁASKAWE DLA WZROKU

Na uwagę zasługuje również kolekcja OLEDRIAN, również nagrodzona już na samym początku 2016 roku- iF Design Award 2016.
Tu producent wykazał się nie tylko fantastycznym gustem wzorniczym, ale i innowacyjnością, decydując się na zastosowanie nowoczesnej technologii świetlnej OLED.
Panele OLED (Organic Light Emitting Diode, czyli ORGANICZNE DIODY ELEKTROLUMINESCENCYJNE), dostarcza do nich firma LG Display. Zaletą tego rozwiązania jest świetnie odwzorowanie barw (CRI>90), brak efektu olśnienia i emisji promieniowania UV i duże jakościowe zbliżenie do światła słonecznego. Co więcej, panele nie grzeją się i są tak cieniutkie, że niektóre z nich można zginać czy zatapiać w szkle!
Ciekawe, jakie będą kolejne pomysły Aquaformu na wykorzystanie cech paneli OLED. Dla odbiorcy oznaczają one oprócz walorów estetycznych, oświetlenie bardzo korzystne dla wzroku, dlatego dobrze byłoby, gdyby stosowano je powszechniej.
OLEDY używane są już w smartfonach, telewizorach i tabletach. A u Aqaformu- w OLEDRIAN i PURE. Projektantem OLEDRIANÓW jest Piotr Jagiełłowicz, znany z poprzednich nagradzanych modeli opraw Aquaform.

Written by Jan