Laser Gentle Yag PRO – laserowa rewolucja

Zabiegi medycyny estetycznej to coraz popularniejszy sposób modyfikowania urody. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zabiegi depilacji laserowej oraz usuwania zmian skórnych, np. naczyniaków. Najlepszym laserem do usuwania zmian naczyniowych jest laser neodymowo – yagowy Nd: Yag, natomiast z depilacją najlepiej radzi sobie laser aleksandrytowy. Obecnie na rynku usług kosmetycznych pojawił się przełomowy laser – Gentle Yag PRO, łączący działanie lasera neodymowo – yagowego oraz aleksandrytowego.

Laser aleksandrytowy – depilacja doskonała

Jedna z frakcji najnowocześniejszego lasera – Gentle Yag PRO, emituje światło o długości fali 755 nm, absorbowane przez melaninę włosa. Na skutek zjawiska selektywnej termolizy dochodzi do obumarcia mieszka włosowego i utraty niechcianego owłosienia. Większość laserów działa jedynie na ciemne włoski, natomiast laser aleksandrytowy oddziałuje także na włoski jasne, co czyni z niego najlepszy laser do usuwania zbędnego owłosienia. Optymalnie dobrana długość fali światła lasera jest selektywnie pochłaniania przez barwnik włosa, nie powodując podrażnień czy poparzeń skóry. Gwarantuje to bezpieczeństwo i bezbolesność zabiegu.

Laser neodymowo – yagowy – broń w walce ze zmianami skórnymi

Laser Nd: Yag emituje światło o długości fali 1064 nm, które pochłaniane jest przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Powoduje to obkurczenia i zamknięcie światła naczyń krwionośnych, a ściślej – zmian naczyniowych o charakterze naczyniaków gwiaździstych, punktów rubinowych oraz jeziorek naczyniowych. Wysoka skuteczność tego typu lasera w usuwaniu zmian naczyniowych czyni z niego doskonałe narzędzie do walki z częstymi zmianami naczyniowymi.

Najlepszy laser – Gentle Yag PRO

Kombinacja dwóch niezwykle użytecznych w medycynie estetycznej długości fal – 755 i 1064 nm, czyni z lasera Gentle Yag PRO niezwykle skuteczny kombajn o szerokim zakresie zastosowania. Najważniejsze pola działania tego lasera to:

– usuwanie zbędnego owłosienia u osób u każdym fototypie, czyli o owłosieniu od jasnego po ciemne
– usuwanie licznych zmian naczyniowych
– ujędrnianie skóry – podgrzanie skóry właściwej do 65 stopni powoduje przemodelowanie włókien kolagenowych i uelastycznienie skóry
– leczenie grzybicy paznokci
– usuwanie zmian barwnikowych – przebarwień skóry, piegów czy brodawek
– usuwanie brodawek
– leczenie zmian trądzikowych oraz nadmiernego rogowacenia naskórka

Poza uniwersalnym zastosowaniem, laser Gentle Yag PRO wyróżnia się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Największa moc szczytowa rzędu 17000W, regulacja długości i częstotliwości impulsu czy niezwykle skuteczne systemy chłodzenia, sprawiają, iż omawiany laser – Gentle Yag PRO jest bezkonkurencyjny. Wykazuje ogromną skuteczność skorelowaną z dużym bezpieczeństwem i bezbolesnością zabiegu. System chłodzenia powietrzem ACC oraz chłodzenia kriogenem, aplikowanym na skórę jednocześnie z emisją światła lasera to gwarancja wygody podczas zabiegu. Bardzo często to właśnie bolesność generowana laserem stanowi przeszkodę w wykonaniu zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserem Gentle Yag PRO

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, także zabiegi wykonywane skombinowanym laserem – Gentle Yag PRO, nie mogą być wykonywane u wszystkich. Najważniejszymi przeciwwskazaniami są:

– ciąża i laktacja
– świeża opalenizna
– epilepsja
– nowotwory
– cukrzyca
– stosowanie leków fotouczulających
– zmiany zakrzepowe
– stany zapalne skóry
– tendencje do powstawania bliznowców
– nadwrażliwość na światło

Written by Jan