Żyrandole klasyczne – idealne oświetlenie do dużych pomieszczeń

Żyrandole klasyczne pasują do dużych i przestronnych wnętrz. Nadają się zarówno do domu, jak i do obiektów komercyjnych, jak restauracje, hotele. Dobrze dobrane oświetlenie to ozdoba pomieszczenia. Klasyczne wzory lamp sprawdzają się w salonach o wysublimowanym charakterze, w których ceni się elegancję i niepowtarzalny wygląd.

Żyrandole klasyczne – delikatne odcienie i precyzyjne wykończenia

Klasyczne oświetlenie najczęściej wybiera się w stonowanych kolorach, żeby lampy nie były zbyt krzykliwe. Tradycyjne żyrandole muszą się idealnie komponować z pomieszczeniem, ale równocześnie stanowić jego dopełnienie. Stąd tak ważna jest estetyka wykonania. Drobne szczegóły nadają oświetleniu niepowtarzalnego charakteru. Niektórzy producenci proponują ręcznie wykonane zdobienia. W ten sposób lampa jest ciekawie wykonana a do tego unikalna i wysublimowana. Żeby żyrandol dobrze się prezentował musi być finezyjnie wykończony.

Żyrandole klasyczne: królewskie kolory, oryginalne wzory

Żyrandole w stylu klasycznym mają atrakcyjny wygląd i kształt, sprawiający wrażenie lekkości. Złote zdobienia nadają żyrandolom majestatyczną formę. Niektóre modele wręcz wzorowane są na lampach z czasów barokowych, w których dominowały dynamiczne i bogato zdobione kompozycje.
W dostępnych na rynku modelach często spotyka się motywy roślinne, np. klosze w przypominające kształtem kwiaty, czy wykończenia imitujące spadające liście. Doskonałym przykładem zawierającym wszystkie te elementy jest wykonany z mosiądzu, żyrandol Karkaka firmy Kemar. Szkielet lampy przypomina liściaste gałęzie, a klosze nawiązują stylistyką do kwiatowych płatków. Całość idealnie się prezentuje.

Żyrandole klasyczne: duży wybór kloszy

Klosz to jeden z podstawowych elementów wpływających na całościowy wygląd lampy. Jego niepowtarzalny charakter uwidocznia się szczególnie po załączeniu światła. Wtedy można dostrzec ciekawe efekty, np. wykorzystanie szkła witrażowego daje niesamowite wrażenie. Dostępne są także różne wzory kloszy: okrągłe, owalne, stożkowe. W niektórych modelach zrezygnowano z kloszy na rzecz ozdobnych żarówek imitujących palący się płomień.

Wybieraj oryginalne i niespotykane żyrandole

Żeby dobrać niezwykły żyrandol – taki, który idealnie skomponuje się z resztą wnętrza – trzeba szukać oryginalnych rozwiązań, najlepiej w internecie. Decydując się na zakupy w sklepach stacjonarnych, które kuszą atrakcyjnymi cenami, trudniej nam będzie wybrać unikatowe modele. Zatem, jeśli zależy nam, by nadać naszemu wnętrzu oryginalnego charakteru, trzeba odejść od produkcji masowej, wybrać żyrandole klasyczne wiszące i poszukać ciekawych propozycji w internetowych sklepach.
Niejednokrotnie kupując online możemy indywidualnie dopasować zamówienie – wydłużyć, skrócić lampy, zmienić kolor. Można również poprosić o ręcznie zdobione wykończenia. To wszystko sprawi, że wybrany żyrandol będzie niespotykany i jednocześnie bardzo elegancki. Ozdobi każde wnętrze i nada mu wyjątkowego wyglądu.

Written by dron