Ortodonta Gliwice to najlepsza profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka uzębienia to temat bardzo na czasie, ponieważ coraz większy nacisk kładziony jest przez społeczeństwo na dbałość o zdrowy styl życia, a przecież profilaktyka medyczna i regularne badania się w tym zawierają.

Równe zęby ochronią przed chorobami

Warto sobie uświadomić, że profilaktyka dotycząca zębów nie zawiera się jedynie w odwiedzinach u stomatologa. Być może nas to zdziwi, ale równie ważna jest wizyta u ortodonty Gliwice . Spowodowane jest to prostym faktem, że nie tylko higiena jamy ustnej, ale także układ naszych zębów wpływają na możliwość pojawienia się próchnicy. Posiadając nieprawidłowy zgryz dużo trudniej jest nam dokładnie oczyszczać zęby z resztek pokarmowych, a to one są, niestety, odpowiedzialne za choroby zębów, szczególnie za próchnicę, która jest bardzo popularna. To najczęstsza choroba zębów, atakuje wszystkich i dzieci i dorosłych, tych dbających o żeby i tych, którzy nie zajmują się tym za bardzo. Praktycznie niemożliwe jest uchronienie się przed nią przez całe życie. Sprzyja jej zbyt wiele czynników, choćby takich jak cukier. Kto z nas ma czas na to, żeby po zjedzeniu, czy wypiciu najmniejszej rzeczy od razu myć zęby? W pracy, w szkole, czy na spacerze? Jest to niewykonalne. Dlatego też oprócz mycia zębów musimy regularnie odwiedzać dentystę, który jest w stanie stwierdzić, czy mamy w którymś zębie zaczątki tej bardzo nieprzyjemnej choroby, która w toku swojego rozwoju może doprowadzić nawet do utraty zęba. Ortodonty nie musimy odwiedzać równie często, jednak warto się do niego wybrać, choć raz i ustalić sposób ewentualnego leczenia.

Co z naszym zgryzem?

Ortodonta na konsultacji będzie mógł nam powiedzieć, czy leczenie jest nam potrzebne i w jaki sposób mogłoby ono przebiegać. Nie wstydźmy się, że jesteśmy dorośli. Ortodonta Gliwice Ortodonta Gliwice to lekarz zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, bez różnicy. Aparaty na zęby są obecnie stosowane u ludzi w każdym wieku. Możliwe jest założenie aparatu, który jest właściwie niewidoczny z zewnątrz, dzięki czemu nawet osoby dorosłe wykonujące różnego rodzaju pracę mogą je nosić i nie tracić nic na wizerunku. Można leczyć zgryz i dzieci i dorosłych, jednak oczywiście zęby w dzieciństwie są bardziej podatne na takie zabiegi, dlatego będąc rodzicem powinniśmy zadbać o zgryz naszych maluchów, jak najszybciej. Ortodonci umożliwiają w dzisiejszych czasach nawet wybór koloru aparatu także dziecko nie powinno być niezadowolone z jego noszenia. Na pewno nie będzie jedyną osobą w klasie, czy na podwórku, która będzie nosiła aparat. Nie jest już jak dawniej, kiedy bywało, że dzieci z aparatem były wyśmiewane przez swoich rówieśników. Czasem z resztą dzieciom polecany jest aparat tymczasowy, który nosi się tylko przez kilka godzin każdego dnia. Zdrowy tryb życia to nie tylko dieta i ćwiczenia, ale także odpowiednia profilaktyka zdrowotna, o czym zdecydowanie warto pamiętać. Opłaci się nam to na pewno, gdy już spojrzymy w lustro i zobaczymy w nim swój nowy, wspaniały uśmiech.

Written by Daro