Mazdy szturmem zdobywają rynek. Dowiedz się dlaczego

Mazdy to samochody wyjątkowe. Doceniają je kierowcy na całym świecie. Nic w tym dziwnego. Ich prowadzenie jest wyjątkowo komfortowe. Samochody świetnie trzymają się drogi i doskonale wchodzą w zakręty nawet przy dużych prędkościach. Do tego wyróżniają się atrakcyjna stylistyką, ale to nie wszystko czym zjednują kierowców.

Na miasto i na dłuższe trasy

Mazdy szturmem zdobywają rynek. Nadają się zarówno na miasto, jak na dłuższe trasy. Nie spalają dużo paliwa. Świetnie sprawdzają się w korkach. W razie dłuższego postoju bardzo przydatny jest system i-stop. Polega on na tym, że silnik unieruchamia się, a jego ponowne włączenie jest bardzo łagodne. Tym samy poziom spalanego paliwa jest znacznie niższy niż w samochodach konkurencyjnych marek. To powoduje, że kierowcy Mazd nie mają powodów, by denerwować się, stojąc w korkach. Mogą sporo zaoszczędzić i nie muszą się bać, że rachunki za paliwo będą dla nich zbyt dużym obciążeniem. Co istotne te japońskie samochody są bardzo zrywne. Warto przy tym podkreślić, że mimo to są bardzo ekonomiczne. Stąd też z powodzeniem można je wykorzystywać na dłuższych, jak i krótszych trasach. Tym samym ich użytkowanie jest bardzo funkcjonalne. Nadają się zarówno jako auto firmowe, jak i typowo rodzinne. Mazda może pochwalić się bezawaryjnością ponieważ posiada wysokiej jakości części do maszyn.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mazdy, oprócz tego, że są ekologiczne i przyjazne dla środowiska oraz doskonale trzymają się nawierzchni, są wyjątkowo bezpieczne. Sztywna konstrukcja i wykonanie z blachy o podwyższonej odporności powoduje, ze te samochody zjednują serca wielu kierowców. Na bezpieczeństwo wpływają również nowoczesne technologie, jak np. Driver Alert. Mechanizm polega na tym, że kiedy kierowca staje się zbyt senny, włącza się sygnał ostrzegawczy. To znak, ze należy się zatrzymać, by zrobić sobie przerwę i chwile odpocząć. Równie przydatny jest system wspomagający hamowanie. Polega on na tym, że kiedy poprzedzający nas samochód jest w zbyt bliskiej odległości Mazdy zaczynają hamować. W ten sposób można uniknąć poważniejszych kolizji. Trzeba pamiętać, że jesteśmy tylko ludźmi. Wiele rzeczy możemy przeoczyć. Ustawiając tę funkcjonalność, możemy uniknąć poważniejszych kolizji. Przydatny jest także system monitorowania ruchu poprzecznego. W trakcie manewru cofania obraz jest widoczny na kamerze. To pozwala uniknąć kolizji. System działa w ten sposób, że kiedy przeszkoda jest w zbyt bliskiej odległości, włącza się sygnał alarmowy.
Przetestuj, jak prowadzi się Mazdy: http://zabrze.mazda-dealer.pl/

Written by antonio bao