OC Ruda Śląska: nie wyjeżdżaj na ulicę bez ważnych dokumentów

Włączając się w ruch musimy mieć sprawne auto i ważne ubezpieczenie. Bez tego można wpaść w naprawdę poważne tarapaty. W razie wypadku koszty takiej nieodpowiedzialności będą spore. Nie tylko możemy stracić uprawnienia do kierowania pojazdu, ale także mieć poważne problemy finansowe.

Co daje OC?

Po co kupuje się OC? Przede wszystkim dla bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Wyjeżdżając na ulicę nigdy tak naprawdę nie wiemy, czego można się spodziewać. Nawet najbardziej ostrożny kierowca może się liczyć z nieprzyjemnościami. Do wypadku może przecież dojść nie tylko z naszej winy, ale także z powodu innych uczestników ruchu. Do tego dochodzą jeszcze złe warunki pogodowe. Wiele nie potrzeba, by stworzyć niebezpieczna sytuację. Co w takim wypadku? Jeśli mamy ważne OC Ruda Śląska, to nie ma się czym martwić. Będziemy mieli zapewnione holowanie, niezależnie czy byliśmy sprawcą czy poszkodowanym, a do tego nie poniesiemy dodatkowych kosztów. W przypadku, gdy do zdarzenia drogowego doszło z winy drugiego kierowcy możemy liczyć na to, że otrzymamy środki na naprawę samochodu. Jeśli natomiast to my spowodowaliśmy niebezpieczną sytuację nie będziemy musieli z własnej kieszeni pokrywać wyrządzonych szkód na rzecz drugiego kierowcy. Poza tym brak ważnego OC jest karalne. Wysokość mandatu może wynieść i kilka tysięcy zł. Do tego można otrzymać punkty karne. Lepiej więc nie podejmować takiego ryzyka. Tym bardziej, że OC Ruda Śląska nie jest aż tak ogromnym wydatkiem.

Dowiedz się, czy przysługują ci zniżki

Oferty ubezpieczycieli są bardzo zróżnicowane. Proponują oni szereg zniżek dla kierowców. Szczególnie honorowani są ludzie doświadczeni, którzy nie mieli do tej pory żadnego wypadku. Im dłuższy staż za kierownicą, tym lepiej, bo z każdym kolejnym rokiem dochodzą dodatkowe zniżki. Przed wyborem OC dobrze jest porównać oferty kilku firm ubezpieczeniowych, które mają bardzo interesujące promocje. W dobie powszechnego dostępu do internetu bez problemu można znaleźć coś co będzie bardzo korzystne. Nie trzeba się ruszać z domu, by otrzymać intratne propozycje do porównania. Coraz więcej osób korzysta z usług brokera, który daje do dyspozycji różne możliwości. W jednym miejscu można porównać oferty wielu firm i wybrać tą najkorzystniejszą. Dobrze jest dodatkowo zastanowić się nad dokupieniem AC, bo to znacznie większa ochrona w przypadku awarii. A decydując się na usługę w pakiecie otrzymujemy znacznie więcej. Z reguły sprzedawcy stawiają na kompleksowe rozwiązania i jeśli ktoś zdecyduje się na pełny pakiet, może liczyć na atrakcyjniejsze stawki.

Written by Daro