Wydajność zamienników tuszy do drukarek

Coraz większa liczba osób prywatnych oraz przedsiębiorstw wybiera zamienniki tuszy do drukarek zamiast oryginalnych modeli. Rozwiązanie to jest bardzo popularne, jednak wciąż jest spore grono osób, które uważają, że zamienniki są mało wydajne i drogie w eksploatacji.

Niska cena to nie zawsze niska wydajność

Warto jednak podkreślić, że niższa cena zamienników nie zawsze oznacza, że tusz do drukarki będzie mało wydajny. Obecnie producenci zamienników coraz częściej oferują modele, które nie odbiegają jakością od swoich oryginalnych odpowiedników, a niekiedy nawet ją przewyższają. Część wytwórców o dużej renomie tworzy bowiem zamienniki, które mają podwyższoną wydajność i pozwalają uzyskać o 30 procent więcej wydruków przy tym samym poziomie zadrukowania strony.

Jak rozpoznać dobry zamiennik?

Wysokiej jakości tusz do drukarki będący zamiennikiem najpopularniejszych modeli łatwo rozpoznać. Przede wszystkim nie powinien on być wykonany z części regenerowanych, ale z nowych elementów. W ten sposób uniknie się sytuacji, w której tuszu nie będzie dało się wykorzystać do końca i jego sporą część będzie trzeba wyrzucić.

Ponadto dokonując zakupu zamiennika, warto sprawdzić, jak dużą ilość wydruków można dzięki niemu wykonać przy danym stopniu zadrukowania strony i obliczyć, jaki będzie koszt jednostkowy strony.

Gdzie szukać zamienników?

Zamienników tuszy można szukać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internetowych. Warto jednak zaznaczyć, że ich największy wybór zwykle znajdziemy na stronach www producentów, gdyż w popularnych sklepach sieciowych dostępne są jedynie modele niekoniecznie najwyższej jakości.

Zamienniki można także nabyć w sklepach specjalistycznych z akcesoriami komputerowymi. Sklepy te działają jednak jedynie w największych miastach i nie wszystkie z nich prowadzą również sprzedaż internetową, przez co z rozwiązania tego nie mogą skorzystać wszyscy chętni.

Written by Jan