Co zrobić, by zapłacić mniej za lakierowanie samochodu Gliwice?

Prace związane z samochodem nie są tanie. Ceny oczywiście wahają się w zależności od miejsca, w którym oddamy pojazd, ale i tak z reguły są liczone w setkach. Co zrobić, by nie przepłacać i zadbać o karoserię samochodu?

Nie lekceważ drobnych ubytków

Najważniejszą kwestią, która pozwala zaoszczędzić jest regularność. Nie można dopuścić do powstania większych ubytków, bo wówczas naprawa uszkodzonej części będzie znacznie bardziej kosztowna. Stąd tak ważne jest, by lakierowanie samochodu Gliwice wykonać natychmiast po zauważeniu ubytku w lakierze, nawet takiego drobnego. Pamiętajmy, że rdza ma to do siebie, że bardzo szybko się rozprzestrzenia i coś co początkowo ma bardzo małe rozmiary, z czasem staje się coraz większe. Jest to widoczne szczególnie po zimie. Zalegający na samochodzie śnieg skutecznie niszczy karoserie. O ile nie mamy żadnych punktów, które mogłyby się rozwijać, tak w przypadku nawet drobnej rysy po sezonie zimowym może z tego powstać duża szkoda. Stąd tak ważne jest, by zawczasu zadbać o stan karoserii. W ten sposób można oszczędzić sporo pieniędzy. Usunięcie drobnej ryski to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych, ale lakierowanie całego elementu waha się w granicach 200-400 zł w zależności od wielkości malowanej rzeczy.

Chytry dwa razy opłaci

To znane polskie powiedzenie, ale jak bardzo prawdziwe – zwłaszcza jeśli chodzi o lakierowanie samochodu Gliwice. Często, chcąc zaoszczędzić, wybieramy jak najtańszy zakład, który nie dysponujemy specjalistycznym sprzętem ani dobrej jakości preparatami. Wprawdzie otrzymamy samochód z nałożonym lakierem, ale z drugiej strony już po kilku miesiącach zaczną się na nim pojawiać wady. Pod powłoką będą się tworzyć pęcherzyki powietrza. Przez jakiś czas będzie można normalnie jeździć, ale nie potrwa to długo. Wkrótce na świeżo położnym lakierze pojawią się odpryski. Całość trzeba będzie ponownie oddać do naprawy. Prawdopodobnie ubytki zrobią się jeszcze większe niż na początku. W efekcie za tę samą usługę trzeba będzie płacić dwa razy. Nawet jeśli uda nam się uciąć z ceny kilkadziesiąt złotych, to sumarycznie zapłacimy dwa razy więcej niż powinniśmy. Z tego powodu warto oddać samochód do sprawdzonego mechanika, który ma spore doświadczenie i używa specjalistycznych narzędzi. Tylko w ten sposób będzie można zachować samochód w dobrym stanie przez bardzo długi czas bez konieczności wykonywania ciągłych poprawek. Najlepiej wybierać autoryzowane serwisy. Wtedy zyskamy gwarancje, że usługa będzie należycie wykonana.

Written by Daro