Mazda Zabrze: design w japońskim stylu

Mazdy to samochody, które jak żadne inne rewolucjonizują rynek motoryzacyjny. Zaskakują doskonałymi parametrami i osiągami technicznymi, ale nie tylko. Wyróżniają się też atrakcyjną stylistyką, która przełamuje konwencję. Mają płynną linię nadwozia, a do tego nieco drapieżny wygląd. Ich twórcy inspirowali się gepardami.

W gronie najlepszych

Co ma wspólnego Mazda Zabrze z filozofią KODO zwaną Duszą Ruchu? Okazuje się, że dużo. Projektanci tych samochodów czerpali inspiracje z japońskiej stylistyki związane j z energią i witalnością. Wzorce brali z natury. Sylwetka Mazdy nawiązuje do gepardów, które są zwinne, a do tego bardzo żywiołowe. Udało się osiągnąć założony cel. Mazda rzeczywiście zachwyca designem. Płynna linia nadwozia, a do tego lekko drapieżnych charakter robią ogromne wrażenie. Mazda Zabrze przełamuje wszelkie konwencje. Jest stabilna i dynamiczna równocześnie. Przedni zderzak z LED-owymi światłami wygląda naprawdę niezwykle. Nic dziwnego, że Mazdy podbiły serca wielu kierowców na całym świecie. Samochody są również bardzo zrywne i dobrze trzymają się nawierzchni. Nawet przy dużych prędkościach prowadzi się je bardzo precyzyjnie. Doskonale sprawdzają się w miejskiej dżungli, ale także na dłuższych trasach. Zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających kierowców. Przestronne i wygodne wnętrze to kolejna zaleta, która stanowi dopełnienie i sprawia, że samochód idealnie się kieruje.

Bezpieczeństwo i wydajność

Oprócz ciekawej stylistyki, która z pewnością zasługuje na pochwałę, Mazda Zabrze jest bardzo bezpieczna. Już samo nadwozie, stworzone ze stali o podwyższonej odporności, znacznie zwiększa komfort jazdy. W razie wypadku zapewnia maksymalną ochronę kierowcy i pasażerów. Samochód został również wyposażony w systemy wspomagające bezpieczeństwo. Wśród nich należy wymienić m.in. Driver Alert, który monitoruje znużenie kierowcy, a w razie gdyby ten robi się senny, włącza się system ostrzegawczy. System wspomagający hamowanie jest nieocenioną pomocą w miejskim ruchu. Jeśli samochód będzie się znajdował zbyt blisko poprzedzającego pojazdu, zacznie automatycznie hamować. W ten sposób będzie można uniknąć drobnych kolizji w ruchu miejskich. Mazda jest również bardzo ekonomiczna. Wpływają na to lekka konstrukcja i opływowy kształt, ale nie tylko. Samochody zostały wyposażone w wysokowydajne silniki, które sprawiają, że modele nie spalają dużo. Dodatkowym czynnikiem decydującym o wydajności jest system i-stop, który polega na tym, że w przypadku dłuższego postoju silnik wyłącza się i uruchamia w takiej pozycji, by jego ponowny rozruch był ekonomiczny i wydajny.

Written by Daro